اهمیت سئو در بازاریابی امروزه بر اکثر صاحبان کسب و کار و بازاریابان پوشیده نیست، و اکثرا می‌دانند که سئو اصلی حیاتی برای بالا بردن بازدید روی وب سایت‌ها است. اگر وب سایت و محتوای شما به شیوه‌ی درستی، بهینه سازی نشده باشند، محتوای شما به راحتی و به سرعت برای مخاطبان پیدا نمی‌شوند.

جدا از بحث افزایش ترافیک، دلایل بسیار دیگری وجود دارد که شما باید از تکنیک‌های سئو سایت بهره ببرید.

در ادامه می‌توانید چند دلیل اصلی اهمیت سئو را برای موفقیت در کسب و کار ببینید.

باهم بیشتر بخوانیم، از سئو و نقش آن در ترافیک و بازدیدهای سایت

          دلایل اهمیت سئو

  تجربه‌ی کاربری بیشتر

در اینکه سئو فاکتور بسیار مهمی برای رنک وب سایت است هیچ شکی نیست. موتورهای جستجو دوست دارند سایتی را ببینند که روی موبایل خوب نمایش داده می‌شود، سیگنال‌های کاربری خوبی دارد (زمان طولانی ماندن در سایت) و در آن از عکس‌ها و ویدیو‌های مرتبط استفاده شده است. تمامی این موارد برای ایجاد تجربه کاربری مناسب برای بازدید کنندگان سایت شما اهمیت دارند.

به عبارت دیگر، وقتی شما سایت خود را بهینه می‌کنید و اصول سئو را رعایت می‌کنید، به صورت خودکار تجربه کاربری را نیز بهبود می‌دهید.

در کل تجربه کاربری بهتر باعث ایجاد اعتماد و افزایش وفاداری به برند شما می‌شود.

 بیشتر سرچ‌های سایت‌ها سرچ ارگانیک هستند

بر اساس تحقیقات نشان داده می‌شود که ۶۴% تمام ترافیک ارجاعی از جنس سرچ ارگانیک هستند. در حالی که تحقیقات دیگر نشان داده‌اند که شبکه‌های اجتماعی در زمینه ترافیک ارجاعی پیشی گرفته‌اند، سرچ همچنان منبع ترافیک بسیار مهمی برای کسب و کار‌ها هستند.

  سایت‌هایی که سئو هستند، تبلیغاتشان بیشتر به فروش ختم می‌شود

بر اساس یک تحقیق، سئو به طور میانگین تا ۱۵% منجر به فروش محصول می‌شود در حالی که سایر روش‌ها فقط تا ۱.۷% منجر به فروش می‌شوند.

به عبارت دیگر، وقتی که فردی از طریق جستجو در اینترنت به دنبال محصول خاصی می‌گردد و آن را پیدا می‌کند، احتمال اینکه آن را بخرد بیشتر از زمانی است که با استفاده از تبلیغات بازاریابی به سمت آن محصول آمده باشد.

  سئو بیشتر از تبلیغات خارجی هزینه دار منجر به فروش می‌شود:

تحقیقاتی که انجام شده است، همگی نشان می‌دهند که روش های بازاریابی داخلی کاربران بیشتری را به سمت کسب و کار شما می‌آورند و در واقع این روش بازاریابی منبع اصلی و اولیه این کسب و کارها برای جذب مشتری بوده است. علاوه بر این، همین گزارشات نشان داده اند که سئو بهترین منبع برای آوردن مشتری به سمت کسب و کارشان بوده است.

 رنک داشتن در سرچ محلی باعث افزایش مشتری می‌شود

اگر یک کسب و کار محلی دارید، سئو برای سرچ محلی کاری بسیار حیاتی و مهم است. امروزه کاربران بسیار زیادی از سرچ محلی، در یک موقعیت خاص و مسیریابی استفاده می‌کنند.

اصولا کاربران بیشتری بر روی دستگاه موبایل سرچ انجام می‌دهند. مثل این است که در همان روز به یک مغازه سر زده‌اند. علاوه بر این، این سرچ‌ها بیشتر منجر به فروش شده‌اند: ۱۸% سرچ‌های محلی روی موبایل در عرض یک روز منجر به فروش شده اند.

  سئو باعث افزایش اعتبار برند می‌‌شود

اینکه شما در نتایج جستجو رنک خوبی را داشته باشید به کاربران این مفهوم را می‌رساند، که شما یکی از قدرتمندترین نام‌ها در زمینه صنعت خود هستید. از سویی دیگر، قرار گرفتن در صفحه دوم و سوم این مفهوم را می‎رساند که شما کسب و کاری جدید هستید و یا به قدرتمندی کسب و کارهایی که در صفحه اول هستند نیستید. علاوه بر این، کاربر ممکن است این برداشت را بکند که شما بودجه کافی برای قرار گرفتن در صفحه اول را نداشته اید.

اهمیت سئو و بهینه سازی سایت

اصولا افراد قبل از اینکه به سراغ خرید یک محصول یا برند بروند در مورد آن سرچ می‌کنند و آپشن‌ها را با هم مقایسه می‌کنند. اگر قصد دارید، مصرف کنندگان با برند شما و سایت شما بیشتر آشنا شوند، باید از تکنیک های سئو استفاده کرده تا بتوانید در صفحه اول سرچ قرار بگیرید. و بازدهی تبلیغات شما بیشتر شود.

با توجه به مطالب بالا اهمیت سئو در تبلیغات کسب و کار مشخص شد و برای بازدهی بیشتر، بهتر است که از اهمیت سئو و بهینه سازی سایت‌ها به خوبی اطلاعات کسب کنیم و آن‌ها را به کار ببریم. هلدینگ رزسا در یکی از پروژهایش به بهینه سازی سایت‌های کاری شما کمک می‌کند، با رز‌آی‌تی همراه باشید